Przydatne w kuchni

Patelnia to podstawa

Patelnia to absolutnie podstawowy sprzęt kuchenny i żadna kuchnia obejść się bez niej nie może. Oczywiście pod warunkiem, że jest to dobra patelnia, do której nic nie przywiera i nic się na niej nie przypala. Kto raz kupił tanią patelnię ten na pewno drugi raz tego błędu nie popełni. Warto wydać więcej pieniędzy i sprawić sobie porządną patelnię z dobrego tworzywa, która jest trwała, odporna na ścieranie i odkształcenia.
Patelnia umożliwia przygotowywanie wielu potraw. Na patelni smażymy lub dusimy.

Czytaj więcej: Patelnia to podstawa

Domowy barek

Przed posiłkiem serwuje się tzw. aperitif, by skrócić gościom oczekiwanie na pierwsze danie i zaostrzyć ich apetyt. Można wtedy podawać gorzką wódkę, wermut, wino, jak również koktajle, nazywane często drinkami. Klasyczne koktajle podawane przed posiłkiem to martini (dżin z odrobiną wermutu) i manhattan (whisky z wermutem). Aperitif zazwyczaj podaje się bez słomki i na ogół bez lodu.

Czytaj więcej: Domowy barek

Pieczenie w folii

Pieczenie to proces obróbki termicznej polegający na ogrzewaniu potrawy w piecu lub piekarniku w środowisku nagrzanego powietrza. Temperatura pieczenia zawiera się w granicach od 160 do 250 st. C. Wysoka temperatura tego procesu sprawia, że w potrawie zachodzi wiele zmian.

Czytaj więcej: Pieczenie w folii